A Prima Primissima Díjat 2021-ben elnyertek között 4:7 a nők és férfiak aránya #KE101
"A Prima Primissima küldetése, hogy példaképeket állítson a társadalom elé: azokat a kiválóságokat, akiknek teljesítménye, emberi tartása, értékrendje követendő lehet mindannyiunk számára.”
Prima Primissima Díjat tíz kategóriában adják át – magyar irodalom, magyar színház és filmművészet, magyar képzőművészet, magyar tudomány, magyar oktatás és köznevelés, magyar építészet és építőművészet, magyar sajtó, magyar népművészet és közművelődés, magyar zeneművészet, illetve magyar sport. Valamint a publikum által odaítélt Prima Primissima Közönségdíjat.
Elemeztük a Prima Primissima Díjat 2021-ben elnyertek listáját. Azt az eredményt kaptuk, hogy az évben 4 nő és 7 férfi kapta meg a Prima Primissima Díjat.
A Prima Primissima Díjjal 2021-ben kitüntetett nők az alábbiak.
- Kondorosi Éva molekuláris biológus (magyar tudomány kategória)
- Héra Éva közművelődési szakember (magyar népművészet és közművelődés kategória)
- Básti Juli színművész (magyar színház- és filmművészet kategória)
- Borbás Mária televíziós szerkesztő (közönségdíj kategória)
Így a Prima Primissima Díjat 2021-ben elnyertek között a nők és férfiak aránya 4:7 (= 36%).
A Prima Primissima Alapítvány vezetője Csányi Sándor a kuratórium elnöke.
👨FÉRFIAK: 7 FŐ
🙆NŐIKVÓTA: 36%
#noikvota50
Megjegyzések
Megjegyzés küldése